SK CZ PL

Aquapark Meander Park Oravice : Aktivity

Aquapark Meander park Oravice ponúka svojim návštevníkom okrem relaxu v bazénoch s termálnou vodou, aj možnosť zalyžovať si na svahoch moderného Skiparku Meander Oravice. Lyžiarske stredisko sa nachádza priamo v obci, hneď vedľa vstupu do aquaparku.

Zjazdovky a trate pre každého

Na milovníkov zimných športov tu čaká 5 km zjazdoviek, 6 tratí: Bobrovec, Osobitá, Magura, Skorušiná 1,2 a zjazdovka pre deti. V snowparku je vyhradená časť pre freestyle, cross i slalom. V lyžiarskom centre vás na svah vyvezú tri lyžiarske vleky a najrýchlejšia sedačková lanovka na Slovensku, s odpojiteľným uchytením vyhrievaných štvormiestnych sedačiek.

Naučte sa lyžovať

Tí, ktorí by sa radi naučili lyžovať, môžu vyskúšať lyžiarsku školu.

Pre skialpinistov a turistov

Okrem tohto lyžiarskeho centra sa v blízkosti Oravíc nachádza aj stredisko Zverovka – Spálená. Skialpinisti by zase mali určite vyskúšať terény v Západných Tatrách. Predovšetkým južná časť Roháčov v oblasti Žiarskej doliny je veľmi obľúbená, pretože v zimných mesiacoch tu platí výnimka zo zákazu pohybu v chránenej prírodnej oblasti. Poloha Oravíc je ideálna aj pre cykloturistiku a turistiku, a taktiež návštevu zaujímavých pamiatok v okolí.

Aktivity v Meander parku Oravice
 
optimalizace PageRank.cz